PraktykiPraktyki zawodowe są integralnym elementem kształcenia, wpisanym w plan studiów I stopnia (licencjackich). Należy je zrealizować do końca VI semestru (III roku) studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych.

Wymiar praktyki to 3 tygodnie (120 godzin).

Przed przystąpieniem do załatwiania formalności związanych z praktyką, zapoznaj się szczegółowo przede wszystkim z uchwałą Rady WNS w sprawie realizacji praktyk zawodowych. To tam znajdują się najważniejsze informacje. Jeśli masz pytania – skontaktuj się z Koordynatorem praktyk zawodowych.

Odbywanie praktyk nie może kolidować z pozostałymi obowiązkami studenta, w szczególności obowiązkiem uczęszczania na zajęcia ujęte w harmonogramie studiów.

Zachęcamy do samodzielnego wyboru miejsca odbywania praktyki, przede wszystkim w instytucji związanej z kierunkiem studiów oraz specjalnością. Pozwoli to na nawiązanie kontaktu z pracodawcą, a w przyszłości może zwiększyć szanse na stałe zatrudnienie. Podczas praktyki zdobędziesz  wiedzę  o  pracy  w  wybranej  instytucji,  przydatne   umiejętności i kompetencje poszukiwane przez pracodawcę. Praktyka to niejednokrotnie pierwszy krok do budowania kariery zawodowej.

Potraktuj praktykę jako swoją szansę, a nie obowiązek.

 

Dokumenty:

Zarządzenie Rektora nr 115/2013

 

Załączniki – wzory dokumentów

1. Załącznik_3_umowa_2013-2014-1.doc

Umowa jest podpisywana przez:  Prodziekan ds. Studenckich i  Rozwoju - dr hab. Patrycję Matusz-Protasiewicz

2. Załącznik_4_skierowanie_2013-2014.doc

3. Załącznik_5_deklaracja_2013-2014.doc

4. Załącznik_6_zaświadczenie_2013-2014.doc

 

REGULAMIN PRAKTYK NIE OBJĘTYCH PROGRAMEM STUDIÓW

Kontakt:

Koordynator ds. praktyk zawodowych studentów studiów w języku polskim dr hab. Marta Makuch (czasie urlopu p. dr hab. M. Makuch osobą odpowiedzialną za koordynacje praktyk jest p. prof. D. Moroń)

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Kontakt

  •  ul. Koszarowa 3, 51-149 Wrocław
  •  +48 71 375 50 59
  • Skontaktuj się z nami
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Znajdz nas na:

Galeria