Publikacje on-line 

okladka 2016 1Przemysław Żukiewicz, Radosław Fellner

POLSKA POLITOLOGIA W OBLICZU WYZWAŃ NAUKI CYFROWEJ

Wrocław 2015

To wyjątkowa publikacja podejmująca temat wpływu zmian technologicznych, społecznych i instytucjonalnych na pracę naukową i dydaktyczną polskich politologów.

W monografii autorzy odpowiadają na pytania o to: jakie nowatorskie kierunki studiów i specjalności oferują obecnie polskie ośrodki politologiczne; jak wygląda w praktyce zmodyfikowany tryb postępowań awansowych w dyscyplinie nauk o polityce; które ośrodki w kraju uzyskują największe wsparcie w konkursach grantowych; na ile aktywnie polscy politolodzy wykorzystują nowe media do popularyzacji wyników badań?
Dodatkowo praca to także leksykon źródeł przydatnych w pracy każdego politologa. Odnaleźć w niej można między innymi:
listę 131 polskich naukowych czasopism politologicznych wraz z punktacją i odesłaniami do ich stron internetowych; przydatne w pracy naukowej i dydaktycznej linki do: konstytucji, ordynacji wyborczych czy parlamentów wielu państw świata; przekierowania do największych baz i repozytoriów oferujących darmowy dostęp do książek, artykułów i danych statystycznych; rekomendacje politologicznych kursów on-line oferowanych przez najlepsze światowe uczelnie.

Pracę opublikowano w wolnym dostępie, co oznacza, że każdy może ją drukować, kopiować
i upowszechniać pod warunkiem podania nazwisk autorów.

Publikacja (PDF)

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Sokladka 2015 1EGMENTACJA, TARGETING, POZYCJONOWANIE NA RYNKU POLITYCZNYM

Pod redakcją Marzeny Cichosz i Dariusza Skrzypińskiego

Wrocław 2014

To pierwsza prezentowana Czytelnikom pozycja z cyklu "Analizy rynku politycznego", przygotowywana przez naukowców–politologów, którzy swoje badania koncentrują wokół marketingu politycznego, studiów wyborczych i zachowań politycznych.
W zamiarze redaktorów tomu ma być to pozycja z jednej strony systematyzująca istniejącą wiedzę na temat procedur marketingowych, ale z drugiej ukazująca ją w nieco odmiennej perspektywie, niż ta dominująca w polskiej literaturze poświęconej marketingowi politycznemu, a koncentrującej się na prezentacji promocyjnych zabiegów aktorów politycznych.

Publikacja (PDF)

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

okladka 2013 2GRA O REGIONY. Wybory do sejmików województw w 2010 r.

Pod redakcją Robert Alberskiego, Marzeny Cichosz i Katarzyny Kobielskiej

Wrocław 2013

Książka powstała w ramach projektu badawczego NCN "Regionalna scena polityczna - wzorce rywalizacji w kontekście wyborów samorządowych 2010" realizowanego w naszym zakładdzie w latach 2011-2013. Została napisana przez zespół 24 badaczy, reprezentujących różne ośrodki naukowe w Polsce. Należą do nich Uniwersytet Łódzki, Wyższa Szkoła Studiów Międzynarodowych w Łodzi, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, UAM w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Akademia Ignatianum w Krakowie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, UMCS w Lublinie, Akademia Humanistyczna w Pułtusku, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Wrocławski.

Praca składa się z 21 artykułów tworzących dwie zasadnicze części. Pierwsza dotyczy politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturowego kontekstu wyborów samorządowych oraz specyfiki wyborów na szczeblu regionalnym.  Zasadnicza część pracy to poświęcona jest wyborom w poszczególnych województwach. Poszczególne teksty mają jednolitą strukturę, uwzględniają jednak specyfikę lokalnych scen politycznych.

PUBLIKACJA PDF

 


okladka 2013 1

POLITICAL SCIENCE: An Anthology

Edited by Piotr Sula

Wrocław 2013

http://books.google.pl/books/about?id=622YAgAAQBAJ&redir_esc=y

 

 

 

 

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (8)

Kontakt

  •  ul. Koszarowa 3, 51-149 Wrocław
  •  +48 71 375 50 59
  • Skontaktuj się z nami
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Znajdz nas na:

Galeria