LicencjackieOd 2013 roku w Instytucie Politologii oferowana jest możliwość studiowania na studiach licencjackich w języku angielskim. Studia na kierunku politologia zapewniają studentom instrumentarium pozwalające na zrozumienie nie tylko procesów politycznych, ale przede wszystkim mechanizmów rządzących życiem społecznym oraz jego uwarunkowaniami ekonomicznymi, psychologicznymi i kulturowymi. To, w połączeniu z umiędzynarodowieniem grup studenckich sprawia, iż studia na kierunku politologia w języku angielskim są przygodą pozwalającą nie tylko na zrozumienie różnorodności instytucji i motywów działania jednostek w przestrzeni publicznej, ale również doświadczenie wielokulturowości na co dzień. Program studiów składa się z sześciu semestrów. Jeden z semestrów studiów przeznaczony jest na wyjazdy w ramach programów Erasmus, ISEP oraz CEEPUS. Każdy student w czasie studiów licencjackich ma możliwość poszerzenia swoich kompetencji w ramach praktyk oferowanych przez Instytut Politologii we współpracy z instytucjami partnerskimi. Istnieje również możliwość uzyskania grantu na odbycie 5-miesięcznego stażu w zagranicznej organizacji lub firmie

Instytut Politologii stara się dbać nie tylko o swoich studentów, ale również absolwentów. Ci ostatni mają prawo do otrzymania grantu na odbycie 5-miesięcznego grantu na odbycie stażu zagranicznego, który może być zrealizowany w ciągu roku następującego po ukończeniu studiów.

W ramach studiów licencjackich w języku angielskim oferowane są 4 specjalności:

- Global Security,

- Media and Politics,

- Europe in the World,

Comparative politics

Warunkiem przyjęcia na studia jest:

– posiadanie świadectwa ukończenia szkoły średniej / świadectwa dojrzałości.

– znajomość języka angielskiego potwierdzona zdanym testem językowym na poziomie B2 lub równoważnym (FCE, TOEFL- 550, IELTS 5,5-6,0, BEC Vantage i inne równoważne, międzynarodowe certyfikaty).

 Z obowiązku  przedstawienia wyników testu zwolnieni są kandydaci, dla których j.angielski był językiem wykładowym w szkole średniej lub jest językiem ojczystym.

– pozytywna formalna ocena aplikacji przez koordynatora wydziałowego.

Studia licencjackie w języku angielskim są studiami płatnymi. Wysokość czesnego wynosi

1500 EUR / 6400 PLN rocznie – dla kandydatów z państw Unii Europejskiej (w tym Polski) oraz 3000 EUR  - dla kandydatów spoza Unii Europejskiej

Strona rekrutacyjna:

https://irka.uni.wroc.pl/index.php?lang=en

 

 

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (16)

Kontakt

  •  ul. Koszarowa 3, 51-149 Wrocław
  •  +48 71 375 50 59
  • Skontaktuj się z nami
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Znajdz nas na:

Galeria