Zarządzanie Projektami SpołecznymiStudia licencjackie ( I-go stopnia)

KIERUNEK: Zarządzanie Projektami Społecznymi

Program studiów

Zarządzanie Projektami Społecznymi  to kierunek przygotowujący absolwentów do sprawnego funkcjonowania w różnych sferach życia społecznego. Kierunek ten jest naszą najnowszą propozycją, inspirowaną rosnącą w świecie popularnością  studiów  w  zakresie  kształtowania  postaw  i kreatywności obywatelskiej oraz zarządzania projektami społecznymi. 

Program studiów kładzie silny nacisk na profesjonalną wiedzę, praktyczne umiejętności i kompetencje  społeczne. Są one niezbędne we współczesnych czasach. Badania socjologiczne wskazują na konieczność podwyższenia poziomu kompetencji i umiejętności absolwentów uczelni wyższych, między innymi w zakresie komunikacji społecznej, współpracy w zespole, przywództwa, metod twórczego rozwiązywania problemów i konfliktów społecznych.

Jesteśmy przekonani, że współczesny człowiek – zwłaszcza absolwent nauk społecznych i humanistycznych, powinien być przygotowany do sprawnego zarządzania projektami społecznymi wszędzie tam, gdzie będzie realizował swoje cele życiowe i zawodowe: w bezpośrednim otoczeniu oraz w skali lokalnej i krajowej. Absolwent powinien zatem:

- diagnozować zjawiska i procesy niosące ze sobą różne problemy społeczne,

- posiadać umiejętność planowania i opracowywania projektów społecznych, służących rozwiązywaniu tych problemów,

- kształtować dobre relacje międzyludzkie jako podstawę kapitału społecznego, który z kolei warunkuje efektywność zbiorowych działań społecznych,

- motywować ludzi – współpracowników do podejmowania różnych form aktywności publicznej,

- kierować realizacją projektów społecznych, politycznych i ekonomicznych.

Atutem absolwenta na rynku pracy będzie dobre przygotowanie do efektywnego pełnienia różnych ról w  instytucjach  rządowych i samorządowych, organizacjach  społecznych, kulturalnych  i  edukacyjnych, krajowych i lokalnych mediach, partiach politycznych, związkach  zawodowych, organizacjach biznesu i przedsiębiorstwach.

Chcąc rozpocząć studia licencjackie na kierunku zarządzanie projektami społecznymi należy założyć  indywidualne konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (link), następnie wprowadzić  swoje dane osobowe i informacje o wykształceniu, dokonać wyboru kierunku studiów, wnieść opłatę rekrutacyjną i przesłać zdjęcie.  W postępowaniu rekrutacyjnym osób z nową maturą brane są  pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych z następujących przedmiotów: historia lub wiedza o społeczeństwie lub geografia, oraz pisemny język polski lub matematyka oraz dowolny nowożytny język obcy (pisemny). Lista rankingowa tworzona będzie na podstawie sumy uzyskanych punktów z wspomnianych przedmiotów. Jeśli kandydat nie zdawał na egzaminie maturalnym któregoś z wymienionych egzaminów, otrzymuje za ten egzamin zero punktów, ale może przystąpić do postępowania rekrutacyjnego. Osoby ze starą maturą zdają egzamin ustny.

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (24)

Kontakt

  •  ul. Koszarowa 3, 51-149 Wrocław
  •  +48 71 375 50 59
  • Skontaktuj się z nami
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Znajdz nas na:

Galeria